Cesta do Egypta.

Povinnost předložit při vstupu negativní výsledek PCR-testu ne starší než 72 hodin se vztahuje na turisty vstupující do Egypta v letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Marsa Matrouh, Taba, Marsa Alam a nadále v hlavním městě Káhiře. Musí být v angličtině a vytištěný pro kontrolu na letišti a také v hotelu, nestačí v elektronické podobě. Pokud máte pozitivní výsledek před odletem změníme Vám termín zdarma, což letecké společnosti a hotely umožňují, doplatek může být účtován v případě pobytu v jiné sezóně, kdy je cena zájezdu dražší. Změna musí být provedena nejpozději 24 hodin před odletem.

Klient nesmí odletět a nastoupit do letadla, pokud je pozitivně testován před odletem, dle Egyptských úřadů se jedná o trestný čin.

Je možné podstoupit PCR test při příletu do Hurghady na letišti za 790 Kč za osobu. Klient musí zůstat v hotelové karanténě do doby než obdrží výsledky PCR testu. Případný pozitivní test zjištěný na letišti v Hurghadě může vyvolat další náklady (na transfer do lékařského zařízení, další test, prodloužení pobytu v hotelu, změnu termínu odletu), které si hradí klient ze svého. Stejně tak v případě pozitivního testu, musí klient zůstat v hotelovém pokoji v karanténě po dobu pozitivity a výsledku z dalších testů. Děti do 6 let nemusí PCR test podstoupit.

Doporučujeme klientům podstoupit PCR test před odletem do Egypta.Testem před odletem si zajistíte klidnou dovolenou a vyhnete se nutnosti testování v Egyptě, které může trvat na letišti delší dobu z důvodu čekání v případě příletu několika letadel najednou.
 

Do konce dubna 2021 je vízum pro občany ČR / SR / HU zdarma. Musíte se prokázat hotelovým voucherem a letět na přímém letu k Rudému moři.

Cesta do ČR

Podmínky pro vstup do ČR od 5.2.2021 do 14.2.2021 ( přechodné období )

a. Otestovat při vstupu do ČR ( Letiště Praha / tranzitní prostor za cenu cca 1400,- Kč). nebo

b. Při příletu předložit antigenní test (musí být proveden nejvýše 24 hodin) nebo 

c. PCR test nejvýše 72 hodin před započetím cesty/odletem, 72 hodin je myšleno od okamžiku odebrání vzorku, do pravidla 72 hodin se nezapočítává doba letu. Delegát Maxsun bude nápomocna.

Poplatek 30USD v nemocnici včetně transferu nebo 55USD v hotelu.

Povinnost vyplnění příjezdového formuláře https://plf.uzis.cz/ , podstoupení 2. testu 5. den po příletu,samoizolace

Podmínky pro vstup do ČR od 14.2.2021

1. Povinnost cestujících předložit před vstupem do ČR negativní PCR test ne starší než 72 hodin před započetím cesty/odletem z destinace. 72 hodin je myšleno od okamžiku odebrání vzorku, do pravidla 72 hodin se nezapočítává doba letu. Delegát Maxsun bude nápomocna.

Poplatek 30USD v nemocnici včetně transferu nebo 55USD v hotelu.

2. Povinnost podstoupit druhý PCR test ( antigenní test nestačí ) provedený v ČR nejdříve 5. den po příletu). Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronické podobě příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace ( nařízena pětidenní karanténa).

3. Povinnost 10 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 vyplnit příjezdový fomulář https://plf.uzis.cz/

 

Co se stane, když onemocním na Covid19 v Egyptě nebo jste pozitivně testován?
Budete umístěni do karantény ve speciální části hotelu, ve kterém jste ubytováni. Do 5 dní poté podstoupíte další test. Tento a případně další testy naše CK neproplácí a plně je hradí klient stejně jako prodloužení ubytování či změnu letenky. CK a letecká společnost nehradí náklady za ušlou dovolenou. CK a letecká společnost Vám budu nápomocni se změnou.

Možný návrat zpět domů do Evropy je až po absolvování nedativního testu v Egyptě (na vlastní náklady), bez negativního testu nelze ani nastoupit do letadla.  

 

Ostatní destinace Pravidla_vstupu_a_navratu_vsech_osob_do_CR_od_05-02-2021_-_20210204.jpg - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)

 

Řecko

Všichni cestující mířící do Řecka musí nejpozději v den před příletem vyplnit registrační formulář dostupný na travel.gov.gr. Rodina cestující společně (tj. skupina osob spjatá příbuzenstvím, manželstvím nebo adopcí) může předložit pouze jeden formulář.

V den plánovaného příletu cestující obdrží e-mail s QR kódem, který společně s požadovanými cestovními doklady předloží při odbavení. QR kód může být předložen ve vytištěné i elektronické verzi.

Při odbavení má cestující povinnost předložit potvrzení negativního výsledku testu nebo potvrzení o očkování nebo potvrzení o prodělání onemocnění.

  • Potvrzení negativního výsledku testu musí být vystaveno testovací laboratoří v anglickém jazyce a při vstupu do země nesmí být v případě testu PCR starší 72 hodin od doby odběru vzorku, v případě antigenního testu 48 hodin od doby odběru vzorku.
  • Písemné potvrzení o kompletním očkování musí být vystaveno certifikovaným orgánem v anglickém jazyce, přičemž od očkování uplynulo nejméně 14 dní.
  • Prodělání onemocnění je možné doložit digitálním COVID certifikátem EU. Druhou variantou je potvrzení lékaře nebo autorizované laboratoře, které bylo vydáno nejméně 30 dní po prvním pozitivním testu a současně není starší než 180 dní od prvního pozitivního testu. Potvrzení musí být předloženo společně s potvrzením pozitivního testu.

Potvrzení musí předložit všichni cestující starší 12 let. Jméno na potvrzeních se musí shodovat se jménem na předloženém cestovním dokumentu.

Další informace najdete na travel.gov.gr.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.